Din varukorg kommer att tömmas när du byter butik.

Välj din butik - för personlig service och lokalt sortiment

Ett fel har uppstått, vänligen prova igen

Om Colorama Skövde

I vår butik hittar du allt från färg och mängder av snygga tapeter till golv, kakel och klinkers. Vi har ett stort utbud för alla smaker och hjälper dig gärna att hitta det som passar i just ditt hem. Vårt mål är att alltid ge dig bästa service och kunskap. Välkommen in.

Skövde

Gustav Adolfs gata 44,
54145 SKÖVDE
Vägbeskrivning 0500-48 22 22 skovde@colorama.se

Öppettider:

Vardagar: 07:00 - 18:00
Lördagar: 10:00 - 15:00
Söndagar: 11:00 - 15:00

1 maj: 11:00 - 15:00
Kristi himmesfärd: 11:00 - 15:00
6 juni: 11:00 - 15:00

Midsommarafton: Stängt
Midsommardagen Stängt

Colorama är din färghandlare i Skövde. När du besöker oss vill vi göra allt för att underlätta för dig. Hos oss kan du få hjälp av våra experter inom inredning, fasad, badrum och hantverk.

Vi hjälper dig att välja stil och produkter och du kan vara med i vår kundklubb för att få olika erbjudanden. Allt för att göra det enklare och mer inspirerande för dig att göra dina val.

Oavsett vad du behöver hjälp med; val av tapeter, kulörer till enstaka rum, kompletta förslag till utformning och inredning av hela hem eller hur du färgsätter vackert är du alltid välkommen till oss i butiken.

Vår personal

skovde@colorama.se
0500 - 48 22 22
 
mariestad@colorama.se
0501 - 24 044
 
Ann-Catrin Arvidsson
Inredningsexpert
0721 - 81 89 04
ann-catrin.arvidsson@colorama.se
 
Anna Gustafsson
Butikschef
0722 - 36 76 99
anna.gustafsson@colorama.se
 
Camilla Lorentzon
Golv, kakel & badrumsansvarig
0708 - 68 21 37
camilla.lorentzon@colorama.se
 
Emma Abrahamsson
Säljare
0730 - 30 37 51
emma.abrahamsson@colorama.se
 
Erik Holm
Chaufför / Utesäljare
0721 - 81 89 08
erik.holm@colorama.se
 
Hanna Marcusson
Säljare
0708 - 12 75 20
hanna.marcusson@colorama.se
 
Johan Möller
Ansvarig Proffs
0708 - 68 21 48
johan.moller@colorama.se
 
Josefin Ivarsson
Tapetansvarig
0702 - 13 67 14
josefin.ivarsson@colorama.se
 
Lars-Åke Johansson
Säljare
0708 - 68 21 50
lars-ake.johansson@colorama.se
 
Marcus Bergqvist
Golv & Kakelansvarig / Fasadexpert
0708 - 68 21 47
marcus.bergqvist@colorama.se
 
Mats Gustavsson
VD / Ägare
0708 - 44 50 12
mats.i.gustavsson@colorama.se
 
Mattias Lyckfors
Säljare
0708 - 99 25 34
mattias.lyckfors@colorama.se
 
Michael Wallberg
Färgansvarig / Fasadexpert
0721 - 81 89 03
michael.wallberg@colorama.se
 
Oscar Dilaurentis
Säljare
0708 - 68 21 44
oscar.dilaurentis@colorama.se
 
Therese de Bruin
Marknadskoordinator
0730 - 86 94 23
therese.debruin@colorama.se

Din färghandlare i Skövde
Din färghandlare i Skövde

Varukorg

Säker betalning med Collector Fri frakt över 500kr
Moms
Totalt pris
Gå till kassan

Dina favoriter